Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» NOWOŚCI - ZBIORY AUDIOWIZUALNE

NAJNOWSZE AUDIOBOOKI W ZBIORACH PBW

Być uchodźcą [Film] / reżyseria, zdjęcia, montaż Marcin Wołkowicz. - Piaseczno : Tutto Arts & Media, cop. 2014. - 1 dysk optyczny (ok. 18 min) : dźw., kolor. ; 12 cm.

Sygn. Og 321 DVD WEJŚCIE DO KATALOGU ONLINE

W filmie “Być uchodźcą” przedstawiona jest historia 18-letniego Czeczena, który w Polsce mieszka już 10 lat. Opowiada on o swoim życiu w Polsce, o marzeniach i zderzeniu tych marzeń z rzeczywistością. Lekcja w szkole pokazuje skomplikowaną sytuację obu stron, Polaków i Czeczenów. Granica między dwoma grupami zarysowana jest bardzo wyraźnie na kilku płaszczyznach. Obie opowieści – obserwowana lekcja w polskiej szkole i historia młodego Czeczenia wzajemnie się dopełniają, tworząc skomplikowany obraz relacji między obiema narodowościami.
Źródło: www.multieducatio.pl

Za pięć dwunasta [Film] / scenariusz i reżyseria Maciej Słysz. - Sosnowiec: Wydawnictwo Projekt-Kom., 2014. - 1 dysk optyczny (32 min 14 s) : dźw., kolor. ; 12 cm + broszura : 11 s. ; 16 cm.

Sygn. Og 325 DVD WEJŚCIE DO KATALOGU ONLINE

Główny bohater Zyga (Zbigniew Jagodziński) jest więźniem od ponad 30-stu lat. Od wielu lat nie utrzymuje żadnych kontaktów ze swoimi rodzicami. Pewnego dnia uczestniczy w zajęciach kulturalno – oświatowych oglądając film na temat relacji z matką. Zyga po obejrzeniu filmu doświadcza ogromnych emocji. Pisze list do Matki, że tęskni, że kocha, że nie pamięta jej głosu. Po dwóch tygodniach otrzymuje odpowiedź, bardzo zaskakującą wiadomość, która zmienia jego życie. Co było w liście? Jak potoczyły się losy głównego bohatera?
Źródło: www.projekt-kom.pl

Cykl: Pułapki Nowoczesnych Technologii

Portale społecznościowe - czy można się uzależnić? [Film] / reż. Marcin Wołkowicz. -[Piaseczno] : Tutto Arts & Media, cop. 2016. - 1 dysk optyczny (DVD) (ok. 19 min.) : dźw., kolor. ; 12 cm.
Og 324 DVD WEJŚCIE DO KATALOGU ONLINE

Uzależnienie od gier komputerowych [Film] / reż. Marcin Wołkowicz. - [Piaseczno] : Tutto Arts & Media, cop. 2016. 1 dysk optyczny (DVD) (ok. 12 min.) : dźw., kolor. ; 12 cm.
Og 322 DVD WEJŚCIE DO KATALOGU ONLINE

Uzależnienie od telefonu komórkowego [Film] / reż. Marcin Wołkowicz. - [Piaseczno] : Tutto Arts & Media, cop. 2016. - 1 dysk optyczny (DVD) (ok. 12 min.) : dźw., kolor. ; 12 cm.
Og 323 DVD WEJŚCIE DO KATALOGU ONLINE

“Pułapki nowoczesnych technologii” to pakiet 3 filmów edukacyjnych, adresowanych do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W obecnym świecie korzystanie z telefonów komórkowych, tabletów, Internetu itp. stało się czymś naturalnym, praktycznie nieodłącznym elementem codzienności, zarówno dorosłych, jak i młodych ludzi. Kiedy więc możemy mówić o uzależnieniu od gier komputerowych, telefonu komórkowego, portali społecznościowych? Gdzie przebiega ta cienka granica? “Uzależnienie od gier komputerowych” oraz “Uzależnienie od telefonu komórkowego” zostały zrealizowane w konwencji filmów popularnonaukowych. Natomiast film “Portale społecznościowe – czy można się uzależnić?” został zrealizowany w konwencji filmu dokumentalnego. W filmie zostały przedstawione trzy różne historie młodych ludzi, którzy opowiadają o wpływie portali społecznościowych na ich życie. Każda z tych historii została skomentowana przez eksperta – psychologa Małgorzatę Reiter.
Źródło: www.multieducatio.pl

Powrót