Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» KONKURS

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy
zaprasza do udziału w konkursie

„ Niech połączy nas książka!
Książka, którą polecam mojemu uczniowi.
Książka, którą polecam mojemu nauczycielowi”
,

skierowanym do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego, którzy prześlą do organizatora nagranie filmu w formacie MP4, z ustną prezentacją wybranej przez siebie książki, metodą booktalkingu; wypowiedź nie może przekroczyć 7 minut.

Booktalking to prezentacja fabuły ulubionej książki, przedstawienie jej bohaterów w taki sposób by zachęcić innych do sięgnięcia po tę pozycję. Akcja rozpowszechniona jest w krajach Europy Zachodniej i coraz częściej prowadzona jest również w bibliotekach szkolnych, publicznych i pedagogicznych w Polsce. Reklamowanie książki metodą booktalkingu ma nakłaniać do czytelnictwa. Chcemy aby konkurs przyczynił się również do integracji środowiska szkolnego w tym nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Cele konkursu

  1. Realizacja w roku szkolnym 2016-/2017 jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa : rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  2. Promowanie wśród nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych książki i czytelnictwa
  3. Integracja środowiska szkolnego - nauczycieli i uczniów.
  4. Popularyzacja metody booktalking, pozwalającej dzielić się entuzjazmem do książek i zachęcać do czytania dla przyjemności.
  5. Popularyzacja i zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do promocji czytelnictwa.
  6. Rozwijanie kreatywności, wrażliwości i zainteresowań literackich nauczycieli i uczniów.

Regulamin konkursu załącznik 1 załącznik 2