Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

» FESTYN INTEGRACYJNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

1 czerwca 2017 roku pracownicy PBW w Bydgoszczy wzięli udział w XXIII FESTYNIE INTEGRACYJNYM Z OKAZJI DNIA DZIECKA pod hasłem JA TEŻ POTRAFIĘ zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu. W pierwszej części festynu, która odbyła się na Hali Kujawianka, ogłoszono rozwiązanie konkursu zorganizowanego przez sponsora i przyjaciela szkoły - hipermarket Carrefour - konkurs na czapkę Napoleona. Następnie uczniowie szkoły mogli uczestniczyć w zabawach i grach rekreacyjnych, zmaganiach sportowych, karaoke, turnieju gier stolikowych, konkursie plastycznym, konkursie czytelniczym, podchodach przyrodniczych i wielu innych atrakcjach.
Jako członkowie jury konkursu plastycznego ocenialiśmy pięknie wykonane przez uczniów kolaże, w kształcie balonów, przedstawiające baśniowy świat dziecięcych bohaterów bajek. Współorganizowaliśmy z bibliotekarzem szkolnym konkurs czytelniczy pn. W krainie baśni i fantazji, podczas którego dzieci losowały zagadki i odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanych baśni i bajek. Odgadywały też tytuły pokazywanych im przez prowadzących dziecięcych lektur. Układały puzzle i starały się odpowiedzieć kogo przedstawiają kolorowe ilustracje?
Na uczestników czekały liczne nagrody i niespodzianki. Po zakończeniu zabaw i zmagań sportowych, edukacyjnych i artystycznych odbył się piknik na boisku szkolnym, gdzie na uczestników czekała pyszna grochówka, kiełbaski i słodkości. W bibliotece szkolnej odbywał się kiermasz używanych książek oraz loteria fantowa, w której uczestnicy wygrywali piękne maskotki ufundowane przez organizatorów.